Dacia News

Zdjęcia z Holandii. Reanult przygotowuje Renault Kwid na przejście do Europy pod nazwą Dacia Kwid. W tym celu Kwid ma ABS, ESP i Airbagi odtrzymać. Przyszły klienci będą mogli jeszcze zdecydować o wyposażęniach dodatkowych, na przykład Nawigacje czujniki deszczu i inne. Silniki 3 cylindrowe zostają ale 0.8 SCe zniknie za to będą 1.0 SCe i 0.9 TCe znane z Twingo i Clio 

Renault Kwid, a może w przyszłości Dacia Kwid

Nowe Renault Kwid które zostało skonstruowano na rynek indyjski. Ładny mini SUV którego w europie nie ma i pod nazwą Renault w Europie go nie spodkamy. Samochód kosztuje w Indiach po przeliczeniu 5000 Euro. Taki tani samochód nie będzie spełnił normy jakości dla europejskich modeli Renault.
Po dokładnym obejrzeniu zdjeciach widać elementy designu Dacii . Klamki do drzwi, Reflektory, ogólnie cały przód.
Moje spekulacje: Zobaczymy ten model w Europie pod znakiem Dacia. 
Renault będzie mogło w internecie reakcje na nowy model wybadać i będzie mogło wady konstrukcji naprawić zanim model trafi na europejski rynek.

11.03.2016, 10:33

3,5 Mio. sprzedane samochody od powrotu marki Dacia

3,5 Mio. samochody sprzedała marka Dacii od powrotu na rynkach świata w roku 2004. Dacia operuje dziś na 44 rynkach świata, ale przeważnie w Europie. Największym rynkiem Dacii jest rynek francuski, na którym zajmuje piąte miejsce.